Talu TekstilTalu Tekstil

Talu Tekstil

TOPLAM 800.000 ADET ÜRETİM KAPASİTESİNE SAHİPTİR.

01
 
Örme grubu ağırlıklı çalışan firmamız, modanın değişen hızına uyum sağlamak adına, zaman zaman dokuma örme karışımlı kumaşlar, triko görünümlü kumaşlar, saten, örme kombinli bluzlar, elbiseler gibi çeşitli kumaş içeriklerine sahip ürünler üretebilmektedir.


Daha yüksek kapasiteye sahip olmak ve müşterilerine hızlı cevap verebilmek amacı ile Sakarya, Geyve ve Malatya’ da fabrikalarını hizmete açmıştır.

Üretim
İstanbul’da üretim alt yapısını hazırlayan 200 kişilik, Adapazarı, Geyve ve Malatya’ da ise 1200 kişilik üretim ekibi ile müşterilerimize en kaliteli ürünü en hızlı ve yüksek hizmet kalitesinde sürdürülebilir çevre dostu fabrikalarda üretmekteyiz.
Talu Tekstil
Tasarım, modelhane, pazarlama, planlama departmanlarını içeren İstanbul merkez ofis kadrosu; üretim alanında kumaş, aksesuar, baskı, nakış gibi tedarik zincirinin üretim bandına gelen her bir noktasını eksiksiz ve sorunsuz bir şekilde kendi iç üretimi ve fason atölyeler için zamanında yapmayı kendine birincil hedef olarak belirlemiştir.

Fabrikalarımız, toplam 1.400 kişilik kadrosuyla kesim, dikim, kalite kontrol, ütü, paket, yıkama, baskı, nakış ve sevkiyat anlamında müşterilerimize en güvenilir ürünü sunmak ve personelimizi güvenilir üretim ortamında çalıştırmak adına ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi, ISO 14001:2015 Çevre Yönetim Sistemi, ISO 18001:2007 İş Sağlığı ve Güvenliği Sistemi ile yılda bir düzenli olarak denetimden geçmektedir.

Yapılan bu denetimlerle birlikte sahip olduğumuz Entegre Kalite Yönetim Sistemi müşteriler tarafından bizi daha güvenilir hale getirmektedir. Ayrıcalıklı müşterilerle çalışmanın avantajını yaşayan firmamız, ORGANIC CONTENT STANDARD sertifikası ile ürün içeriğinde organik pamuk kullanılmasının güvenini ve kalitesini vurgulamaktadır. Ayrıca BCI (Better Cotton Initiative) üyeliğine sahip olmamız sebebiyle de müşterilerimizin bu konudaki taleplerini karşılayabilmekteyiz. Çalışanların beklentilerini en iyi şekilde karşılayabilmek ve bunu güvence altına almak adına müşteri ülke çeşitliliği bazında her yıl düzenli olarak akredite kuruluştan onaylı Sedex, BSCI, WCA, TOE, CTPAT denetim raporlarımız bulunmaktadır.

Sürdürülebilir çevre dostu ürünler üretmek adına Higg Index, ZDHC üyeliklerimiz bulunmakta; kullanılan kimyasalların zararlı etkilerini azaltmak adına ayrıca kendi bünyemizde arıtma tesisimiz mevcuttur.

Geliştirdiği otomasyon sistemleri ile üretimde kapasiteyi artırma çalışmaları yapan firmamız, aynı zamanda RFID teknolojisini kullanmaya başlayarak, insan kaynaklı hataları azaltma, işlem hızı ve verimlilik artışı, üretim takibi, ve standardizasyonu sağlama gibi konuları hedeflemektedir..
REFERANSLARIMIZ
  • UNITED KINGDOM
  • ITALY
  • SPAIN
  • USA
  • GREECE
  • FRANCE
  • GERMANY
Talu Tekstil

Yükleniyor...